Скромна и софистицирана: Кралицата Летиција во Zara фустан од 999 денари
Почетна » Новости » Мода » Скромна и софистицирана: Кралицата Летиција во Zara фустан од 999 денари

Скромна и софистицирана: Кралицата Летиција во Zara фустан од 999 денари

Кралицата Летиција поседува бројни дизајнерски креации од модни куќи како Каролина Ерера, Фелипе Варела и Хуго Бос, но многу често за јавните појавувања избира облека од пристапни брендови како Zara.

Денеска таа одржа прием во резиденцијата во која живее со кралот Фелипе и двете ќерки во Мадрид, а на настанот се појави во твид фустан од Zara кој моментално е на намаление и чини само 999 денари.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

46-годишната поранешна новинарка е кралица на Шпанија од 16 јуни 2014 година.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2691 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?