Сестри модели: Кендал и Кејли Џенер, Џиџи и Бела Хадид и Џоан и Ерика Смолс за Balmain
Почетна » Новости » Мода » Сестри модели: Кендал и Кејли Џенер, Џиџи и Бела Хадид и Џоан и Ерика Смолс за Balmain

Сестри модели: Кендал и Кејли Џенер, Џиџи и Бела Хадид и Џоан и Ерика Смолс за Balmain

Оливие Рустан избра познати сестри за кампањата есен/зима 2015.

Познатиот креативен директор на брендот Balmain ја промовира својата нова колекција во соработка со сестрите Кајли и Кендал Џенер, Џиџи и Бела Хадид и Џоан и Ерика Смолс.

Фотографиите се во стилот на претходната кампања, во која ѕвезди беа Ким Кардашијан и Кание Вест, а нив повторно ги потпишува Марио Соренти.

Кендал и Кејли ЏенерКендал и Кејли Џенер Џиџи и Бела ХадидЏиџи и Бела Хадид Џоан и Ерика СмолсЏоан и Ерика Смолс

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.