Сестринска модна битка: Иванка и Тифани Трамп во ист бел комплет од Ролан Муре
Почетна » Новости » Мода » Сестринска модна битка: Иванка и Тифани Трамп во ист бел комплет од Ролан Муре

Сестринска модна битка: Иванка и Тифани Трамп во ист бел комплет од Ролан Муре

Меланија Трамп непрекинато е анализирана од глава до пети и модно критикувана, но постојано документирани се и стилските избори на другите жени во животот на Доналд.

Неговите две ќерки беа фотографирани во исти креации. Станува збор за бело здолниште и бела блуза со пеплум од Ролан Муре.

На која дама ѝ стои подобро?

Иванка Трамп vs. Тифани ТрампИванка Трамп vs. Тифани Трамп

 

Белите креации 37-годишната Иванка ги носеше изминатиов октомври за средбата со Кание Вест во Белата куќа.

Трамп Трамп Трамп

25-годишната Тифани се појави со ист стајлинг на обраќањето на Доналд во Претставничниот дом на САД.

Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9453 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.