Ријана ја истакна фигурата во розов мини фустан на отворањето на нејзината продавница Fenty во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Ријана ја истакна фигурата во розов мини фустан на отворањето на нејзината продавница Fenty во Њујорк

Ријана ја истакна фигурата во розов мини фустан на отворањето на нејзината продавница Fenty во Њујорк

Иако доцнеше 3 часа на отворањето на нејзината продавница Fenty во Њујорк, Ријана пристигна со стил на настанот, каде нетрпеливо ја чекаа нејзините фанови.

На коктел забавата, 31-годишната пејачка и дизајнерка заведуваше во розов мини фустан и сандали од својата нова модна линија Fenty.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Колекцијата на славната музичка ѕвезда е инклузивна и ги слави различните форми на телото. Моделите се продаваат во големини до 14 (кај нас конфекциски број 44), што е многу поширока понуда од останатите луксузни модни куќи. Покрај облеката, во неа исто така се вклучени и сандали, накит и очила за сонце.

„Станува збор за создавање стил за жени кој ќе прави тие да се чувствуваат силно, но и убаво“ – изјави неодамна Ријана.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Продавницата е привремена и е наменета за продажба на новата модна колекција Fenty на Ријана.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.