Префинета во црвено: Војвотката Кетрин во палто-фустан кој го носеше и пред пет години
Почетна » Новости » Мода » Префинета во црвено: Војвотката Кетрин во палто-фустан кој го носеше и пред пет години

Префинета во црвено: Војвотката Кетрин во палто-фустан кој го носеше и пред пет години

Денес кралското семејство присуствуваше на служба во Вестминстерската опатија по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот.

Војвотката Кетрин мамеше воздишки со црвен стајлинг додека го придружуваше принцот Вилијам. Креацијата е дело на Кетрин Вокер.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Црвениот палто-фустан, војвотката од Кембриџ за првпат го носеше на турнејата во Нов Зеланд во 2014 година, кога принцот Џорџ имаше само 9 месеци.

Кетрин во истата креација во 2014 годинаКетрин во истата креација во 2014 година На денешната црковна служба присуствуваа и кралицата Елизабета, принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, како и принцот Хари и Меган Маркл. Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.