Први дами со стил: Меланија Трамп и Брижит Макрон на воена парада во Париз
Почетна » Новости » Мода » Први дами со стил: Меланија Трамп и Брижит Макрон на воена парада во Париз

Први дами со стил: Меланија Трамп и Брижит Макрон на воена парада во Париз

Меланија и Доналд Трамп беа почесни гости на воената парада која денес се одржа во Париз.

Традиционалната парада на Елисејските полиња по повод Денот на Бастиља беше проследена и од францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит.

Макрон и Трамп

Првата дама на САД пристигна во цветен фустан од модната куќа Валентино.

Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп

64-годишната прва дама на Франција не изненади. Како и за речиси секое свое појавување во јавност, и овој пат таа избра креација од Луј Витон.

Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп Макрон и Трамп

По завршувањето на парадата, Меланија и Доналд се збогуваа со домаќините и ја напуштија Франција.

Макрон и Трамп

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.