Првите фотографии од Ријана за модната куќа Balmain
Почетна » Новости » Мода » Првите фотографии од Ријана за модната куќа Balmain

Првите фотографии од Ријана за модната куќа Balmain

Ријана е новото заштитно лице на Balmain. Француската модна куќа ги објави првите фотографии со 25-годишната музичка ѕвезда за кампањата пролет/лето 2014.

Фотографиите биле направени во Њујорк од фотографското дуо Инез ван Ламсверде и Винуд Матадин. Стилист на кампањата е Мел Отенберг.

„Кога е пред камера, таа прави да се чувствуваш како да е единствената девојка на светот... Кога жената која те инспирира ги носи твоите креации, твојата визија е комплетна“ – изјавил Оливие Рустен, креативниот директор на Balmain.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Ријана претходно има остварено модна соработка и со Gucci и Emporio Armani.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.