Прва дама со стил: Меланија Трамп во четири елеганти стајлинзи
Почетна » Новости » Мода » Прва дама со стил: Меланија Трамп во четири елеганти стајлинзи

Прва дама со стил: Меланија Трамп во четири елеганти стајлинзи

Меланија Трамп го придружува својот сопруг Доналд Трамп на официјалните средби со светските лидери. Во изминативе денови, првата дама на САД присуствуваше на неколку официјални средби, а во секоја пригода, изгледаше модерно и елегантно.

За време на викендот, Меланија и Доналд престојуваа во Флорида заедно со јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки. За време на летот, Меланија носеше кошула и дамски бели панталони од Мајкл Корс.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Додека со Аки Абе ги разгледуваше музејот Мориками и јапонските градини, Меланија шармираше во долг бел фустан од Келвин Клајн и балетанки од Кристијан Лобутин.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

За вечерата во ресортот Мар-а-Лаго во Палм Бич, Меланија облече црн фустан од Долче и Габана и салонки од Лобутин.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Денес, Доналд и Меланија се сретнаа во Вашингтон со израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара. 46-годишната Меланија носеше бел комплет од Карл Лагерфелд.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.