Популарната блогерка Фолаке го рефлектира препознатливиот стил во моделите од нејзината модна линија
Почетна » Новости » Мода » Популарната блогерка Фолаке го рефлектира препознатливиот стил во моделите од нејзината модна линија

Популарната блогерка Фолаке го рефлектира препознатливиот стил во моделите од нејзината модна линија

Фолаке Хантон со причина се вбројува меѓу најпопуларните модни блогерки. 42-годишната мајка на 3 деца е инспирација за многу модни зависнички и негува препознатлив стил на облекување.

Пред околу една и пол година, згодната креаторка на блогот „Style Pantry“ ја создаде својата модна линија FKSP, која е рефлексија на нејзиниот уникатен и колоритен стил.

Фолаке ја пренесува својата љубов кон силните бои и панталоните/здолништата со висок струк, како и кон долгите кошула-фустани, во моделите кои ги дизајнира.

Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон

Еве дел од неодамнешните модни комбинации на популарната блогерка:

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.