Популарната блогерка Фолаке го рефлектира препознатливиот стил во моделите од нејзината модна линија
Почетна » Новости » Мода » Популарната блогерка Фолаке го рефлектира препознатливиот стил во моделите од нејзината модна линија

Популарната блогерка Фолаке го рефлектира препознатливиот стил во моделите од нејзината модна линија

Фолаке Хантон со причина се вбројува меѓу најпопуларните модни блогерки. 42-годишната мајка на 3 деца е инспирација за многу модни зависнички и негува препознатлив стил на облекување.

Пред околу една и пол година, згодната креаторка на блогот „Style Pantry“ ја создаде својата модна линија FKSP, која е рефлексија на нејзиниот уникатен и колоритен стил.

Фолаке ја пренесува својата љубов кон силните бои и панталоните/здолништата со висок струк, како и кон долгите кошула-фустани, во моделите кои ги дизајнира.

Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон

Еве дел од неодамнешните модни комбинации на популарната блогерка:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2386 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?