Нова модна соработка: H&M и француската модна куќа Balmain
Почетна » Новости » Мода » Нова модна соработка: H&M и француската модна куќа Balmain

Нова модна соработка: H&M и француската модна куќа Balmain

H&M започнува нова модна соработка, овојпат со француската модна куќа Balmain. Креативниот директор на Balmain, Оливие Рустан, ќе дизајнира лимитирана колекција за шведскиот моден бренд.

Соработката помеѓу популарните брендови Рустан ја најави на доделувањето на музичките награди на Billboard. Познатиот дизајнер зачекори на црвениот тепих со Кендал Џенер и Џордан Дан, кои носеа од неговите креации за H&M.

H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain

Капсулната колекција ќе вклучува машка и женска облека, обувки и модни додатоци и ќе биде достапна од 5 ноември оваа година во 250 продавници на H&M низ светот и онлајн.

H&M и Balmain H&M и Balmain H&M и Balmain

Претходно H&M соработуваше со Донатела Версаче, Карл Лагерфелд, Ланвин, Стела Мекартни и Џими Чу.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
 • 25%
 • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3635 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.