„Моќта на убавината“ – новата свечена колекција на Al Aparel од Наташа Карчева
Почетна » Новости » Мода » „Моќта на убавината“ – новата свечена колекција на Al Aparel од Наташа Карчева

„Моќта на убавината“ – новата свечена колекција на Al Aparel од Наташа Карчева

Наташа Карчева преку фотосесија ја обелодени новата колекција „Моќта на убавината“.

„Акцентот на целата колекција, како што кажува и самото име на колекцијата, е моќта на убавината, убавината на жената која овој пат е малку похрабра да го истакне своето тело преку длабоките отвори, прозрачните материјали, откриените делови од телото. Наменета е за малку похрабрите, кои сакаат да ја истакнат својата убавина на малку попровокативен начин“ – велат од ателјето.

Пејачката Сања Сани Гроздановска позираше во најновите креации на Al Aparel во Hotel Mirror.

Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel Al Aparel

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4767 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?