Моментите кога Меган Маркл изгледаше како да го копира стилот на принцезата Дијана
Почетна » Новости » Мода » Моментите кога Меган Маркл изгледаше како да го копира стилот на принцезата Дијана

Моментите кога Меган Маркл изгледаше како да го копира стилот на принцезата Дијана

Откако стана дел од британското кралско семејство, Меган Маркл негува женствен и префинет стил за кој наидува само на позитивни критики.

Модните избори на 36-годишната сопруга на принцот Хари постојано се споредувани со дизајнерските креации кои покојната принцеза Дијана ги има носено на значајни настани и свечености, а сличноста во стилот е повеќе од очигледна.

Во продолжение погледнете фотографии од моментите кога војвотката од Сасекс изгледала како да е „стилска копија“ на принцезата Дијана:

Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана Меган Маркл и принцезата Дијана

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?