Моментите кога војвотката Кетрин го „копираше“ стилот на принцезата Дијана
Почетна » Новости » Мода » Моментите кога војвотката Кетрин го „копираше“ стилот на принцезата Дијана

Моментите кога војвотката Кетрин го „копираше“ стилот на принцезата Дијана

Стилот на претставничките на британското кралско семејство отсекогаш бил будно следен од модните критичари, а неретко и споредуван.

Како сопруга на идниот крал на Велика Британија, стилските избори на војвотката Кетрин честопати се ставани под лупа и споредувани со модните парчиња кои ги носела принцезата Дијана за важни настани.

Прошетајте со поглед низ моментите кога 35-годишната војвотка изгледала како стилска копија на „кралицата на срцата“:

војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана војвотката Кетрин vs. принцезата Дијана

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3821 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?