Модно збогување со Мишел Обама како прва дама
Почетна » Новости » Мода » Модно збогување со Мишел Обама како прва дама

Модно збогување со Мишел Обама како прва дама

Елоквентната Мишел Обама осум години го фасцинира светот со интелектот и префинетиот стил. Штом ќе застане зад микрофон, таа има моќ да ја замолкне толпата и да го привлече целото внимание со своите ораторски способности. Штом ќе се појави покрај Барак на свеченостите во Белата куќа, веднаш следува лавина од комплименти.

Неретко заслужено застанува на челните позиции на листите на најдобро облечени славни личности и најинспиративни и најмоќни жени.

Американскиот народ се согласува дека таа е една од најдобрите први дами кои ги имал. Кога вториот мандат на нејзиниот сопруг се приближи кон својот крај, многумина започнаа да предлагаат таа да застане на чело на САД. Илјадници лица сега се убедени дека таа мора да се вклучи во претседателската трка во 2020 година и дека има реални шанси да победи.

Од фустаните од Џејсон Ву за инаугурациските балови, до елегантните креации за вечерите со светските лидери, Мишел континуирано нижи модни погодоци. Погледнете дел од нејзините најсилни стилски моменти.

Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.