Модна муза: 40-годишна мајка на 3 деца со беспрекорен стил
Почетна » Новости » Мода » Модна муза: 40-годишна мајка на 3 деца со беспрекорен стил

Модна муза: 40-годишна мајка на 3 деца со беспрекорен стил

Доколку некогаш сте пребарувале модни идеи на интернет, веројатно сте наишле на фотографиите на Фолаке Хантон. 40-годишната стилистка и дизајнерка стои зад еден од најпопуларните модни блогови – „Style Pantry“.

Стројната мајка на три деца привлекува огромен број на фанови со совршените комбинации и љубовта кон смели принтови и бои. За својот стил, Фолаке вели дека е колоритен и инспириран од 70-тите години.

Иако отсекогаш била вљубена во модата, Фолаке посериозно ѝ се посветила по завршувањето на факултетот. На самиот почеток, нудела на блогот само стилски совети, но подоцна, поттикната од сопругот, започнала да споделува фотографии од својот стил. Денес, таа е меѓу највлијателните блогерки, а во улога на стилистка има соработувано и со повеќе ѕвезди како Бритни Спирс и Шарлиз Терон.

Погледнете дел од нејзините стилски приказни:

Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон Фолаке Хантон

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8547 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.