Модна дипломатија: Меланија Трамп во фустан од Викторија Бекам во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Модна дипломатија: Меланија Трамп во фустан од Викторија Бекам во Лондон

Модна дипломатија: Меланија Трамп во фустан од Викторија Бекам во Лондон

Меланија Трамп ја продолжи британската турнеја со фустан од Англичанка – Викторија Бекам.

Дипломатскиот моден избор на Првата дама на САД се сведе на колоритен фустан кој чини 1.750 евра.

Трамп Трамп Трамп

48-годишната сопруга на Доналд Трамп беше во посета на „Royal Hospital Chelsea“, пензионерски дом во кој живеат околу 300 воени ветерани. Меланија беше придружувана од Филип Меј, сопругот на британската премиерка Тереза.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.