Модерна прва дама: Сите стилски комбинации на Брижит Макрон во Кина
Почетна » Новости » Мода » Модерна прва дама: Сите стилски комбинации на Брижит Макрон во Кина

Модерна прва дама: Сите стилски комбинации на Брижит Макрон во Кина

Брижит Макрон не се потчинува на строго дипломатски стил, дури и кога е на официјална турнеја со својот сопруг Емануел.

Првата дама на Франција не се плаши да облече кожени панталони, иако многу жени на нејзината возраст и позиција би рекле едно големо „Не“ на ова парче облека.

За време на посетата на Кина, 64-годишната Макрон во два наврати беше фотографирана со црни кожени панталони, но и шик палта од врвни модни куќи.

За посетата на Музејот на теракотната армија, Брижит носеше црвено палто од Балман и впечатлива чанта од Кристијан Лобутин.

Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон

Славната прва дама избра креација од Ели Сааб за средбата на Макрон со кинескиот претседател Си Ѓинпинг.

Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон

Истата стилска формула „кожени панталони + палто од Балман“ Брижит ја искористи и следниот ден.

Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон

Брижит носеше син комплет од Луј Витон за нова средба со Си Ѓинпинг и неговата сопруга.

Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон

За крајот на турнејата, таа избра долг вечерен фустан, над кој облече прекрасно палто од Ели Сааб.

Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон Брижит Макрон

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3632 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.