Модерна Прва дама: Меланија Трамп во жолт комбинезон од Ралф Лорен
Почетна » Новости » Мода » Модерна Прва дама: Меланија Трамп во жолт комбинезон од Ралф Лорен

Модерна Прва дама: Меланија Трамп во жолт комбинезон од Ралф Лорен

Меланија Трамп му се придружи на Доналд на политички настан во Орландо. Првата дама на САД беше магнет за погледи со жолтиот стајлинг.

49-годишниот поранешен модел носеше комбинезон од Ралф Лорен кој чини 2.790 долари и жолти салонки.

Меланија Трамп Меланија Трамп

„Чест ми е што ѝ служев како прва дама на оваа неверојатна земја во изминативе две години. Возбудена сум што ќе го продолжам тоа уште шест години“ - рече Меланија во контекст на тоа што Доналд ќе се бори за уште еден претседателски мандат.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

На настанот беше објавен и слоганот за неговата кампања за изборите во 2020 година - „Keep America Great“.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

На заминувањето од Белата куќа, Меланија беше облечена во бел фустан со А-силуета од Andrew Gn и бели обувки со црвени точки од Маноло Бланик.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?