Моден „стриптиз“ на Лејди Гага во 4 етапи: Од волуменозен фустан до долна облека на балот МЕТ
Почетна » Новости » Мода » Моден „стриптиз“ на Лејди Гага во 4 етапи: Од волуменозен фустан до долна облека на балот МЕТ

Моден „стриптиз“ на Лејди Гага во 4 етапи: Од волуменозен фустан до долна облека на балот МЕТ

Лејди Гага е синоним за ексцентризам и екстраваганција, па годинешната тема „Camp: Notes on Fashion“ на балот МЕТ ја поттикна да се покаже во највпечатливо и театрално издание.

Експресивната пејачка и актерка зачекори на свеченоста во моден „арсенал“ со потпис на Брендон Максвел.

Својот моден „стриптиз“ 33-годишната ѕвезда го започна со грациозно позирање во волуменозен фустан во циклама нијанса заедно со неколку танчари.

Лејди Гага

Во еден момент, Брендон започна да го распетлува фустанот, за оддолу да се појави црна тоалета.

Лејди Гага

Потоа следуваше соблекување во припиен розов фустан, а на крајот, Гага остана пред фоторепортерите и снимателите во екстравагантна долна облека, качена на нејзините екстремно високи обувки.

Лејди Гага Лејди Гага

Видеа од перформансот на Лејди Гага

Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4168 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?