Моделот со витилиго Вини Харлоу и „живата кукла“ Даки Тот ќе дефилираат на шоуто на Victoria’s Secret
Почетна » Новости » Мода » Моделот со витилиго Вини Харлоу и „живата кукла“ Даки Тот ќе дефилираат на шоуто на Victoria’s Secret

Моделот со витилиго Вини Харлоу и „живата кукла“ Даки Тот ќе дефилираат на шоуто на Victoria’s Secret

Вини Харлоу и Даки Тот се меѓу моделите кои ќе ги придружуваат ангелите на Victoria’s Secret на овогодишното шоу. Популарниот модел со витилиго и девојката која е нарекувана „жива кукла“ ја добија честа оваа година да дефилираат на спектакуларната модна ревија.

Вини веќе неколку години ја освојува модната индустрија и ги руши стереотипните стандарди за убавина. Таа има витилиго, здравствена состојба кое се карактеризира со бели дамки на кожата. Кога била помлада, таа редовно била навредувана поради изгледот на нејзината кожа и нарекувана „крава“ и „зебра“.

Вини Харлоу Вини Харлоу
Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу

Даки, токму поради својот нереален изглед, неодамна стекна голема слава.

Даки Тот Даки Тот
Даки Тот Даки Тот

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.