Модата на црвениот тепих на AMA 2018
Почетна » Новости » Мода » Модата на црвениот тепих на AMA 2018

Модата на црвениот тепих на AMA 2018

Без модни изненадувања и возбудливи комбинации помина парадата на црвениот тепих на доделувањето на Американските музички награди (AMA).

За време на манифестацијата, Тејлор Свифт прими четири награди, меѓу кои и Изведувач на годината и Омилен женски изведувач. Со тоа, 28-годишната пејачка го сруши рекордот и стана женски изведувач со најголем број на AMA статуетки.

Камила Кабејо беше прогласена за Најдобар нов изведувач, а со „Havana“ ги освои наградите за Најдобра соработка, Омилена поп/рок песна, Омилено музичко видео.

Карди Би, која се појави во волуменозна креација од Долче и Габана, победи во категоријата Омилен изведувач на рап/хип-хоп.

Погледнете како изгледаа гостинките на црвениот тепих и оценете го нивниот стил:

Џенифер Лопез во Georges Chakra
Џенифер Лопез во Georges Chakra

Тејлор Свифт во Balmain
Тејлор Свифт во Balmain

Дуа Липа во Giambattista Valli
Дуа Липа во Giambattista Valli

Рита Ора во Giambattista Valli
Рита Ора во Giambattista Valli

Лејтон Мистер во Sonia Rykiel
Лејтон Мистер во Sonia Rykiel

Сиара во Dsquared2
Сиара во Dsquared2

Камила Кабејо во Giorgio Armani
Камила Кабејо во Giorgio Armani

Амбер Херд во Ralph & Russo
Амбер Херд во Ralph & Russo

Хајди Клум во Julien Macdonald
Хајди Клум во Julien Macdonald

Кери Андервуд
Кери Андервуд

Ванеса Хаџенс во Cushnie et Ochs
Ванеса Хаџенс во Cushnie et Ochs

Мараја Кери во Yousef Aljasmi
Мараја Кери во Yousef Aljasmi

Шантел Џефрис
Шантел Џефрис

Карди Би во Dolce & Gabbana
Карди Би во Dolce & Gabbana

Тајра Бенкс во Gucci и Caroline Constas
Тајра Бенкс во Gucci и Caroline Constas

Попи
Попи

Холзи во Redemption
Холзи во Redemption

Коби Смолдерс во Vivetta
Коби Смолдерс во Vivetta

Ешли Симпсон во Monique Lhuillier 
Ешли Симпсон во Monique Lhuillier

Келси Балерини во Nicholas Jebran
Келси Балерини во Nicholas Jebran

Констанс Ву во N21
Констанс Ву во N21

Амандла Стенберг во Ralph Lauren и Levis
Амандла Стенберг во Ralph Lauren и Levis

Тифани Јанг
Тифани Јанг

Кетрин Хан во Balmain
Кетрин Хан во Balmain

Лорен Хореги во Pamella Roland
Лорен Хореги во Pamella Roland

Гледис Најт
Гледис Најт

Трејси Елис Рос во Pyer Moss
Трејси Елис Рос во Pyer Moss

Тина ГуоТина Гуо

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.