Модата на црвениот тепих на „Златен глобус 2017“
Почетна » Новости » Мода » Модата на црвениот тепих на „Златен глобус 2017“

Модата на црвениот тепих на „Златен глобус 2017“

Свеченоста „Златен глобус“ е посветена на најдобрите во филмската индустрија, но огромен дел од вниманието на публиката е свртено и кон модниот избор на гостите. Токму затоа, славните актерки со денови се подготвуваат за парадата на црвениот тепих.

И годинава ѕвездите му кажаа „не“ на експериментирањето со ексцентрични креации и фризури и играа на сигурно. Розовите аутфити беа најзастапени, но мошне популарна боја беше и жолтата. Исто така, многу актерки избраа креации со златен отсјај или златни детали.

Погледнете како изгледаа гостинките на црвениот тепих и оценете го нивниот стил:

Софија Вергара во Zuhair Murad
Софија Вергара во Zuhair Murad

Блејк Лајвли во Versace
Блејк Лајвли во Versace

Криси Тиген во Marchesa
Криси Тиген во Marchesa

Ема Стоун во Valentino
Ема Стоун во Valentino

Џесика Бил во Elie Saab
Џесика Бил во Elie Saab

Оливија Кулпо во Zuhair Murad
Оливија Кулпо во Zuhair Murad

Пријанка Чопра во Ralph Lauren
Пријанка Чопра во Ralph Lauren

Натали Портман во Prada
Натали Портман во Prada

Рис Витерспун во Versace
Рис Витерспун во Versace

Моника Белучи
Моника Белучи

Лили Колинс во Zuhair Murad
Лили Колинс во Zuhair Murad

Хајди Клум во J. Mendel
Хајди Клум во J. Mendel

Џилијан Андерсон во Jenny Packman
Џилијан Андерсон во Jenny Packman

Ејми Адамс во Tom Ford
Ејми Адамс во Tom Ford

Кристен Бел во Jenny Packham
Кристен Бел во Jenny Packham

Наоми Кембел во Versace
Наоми Кембел во Versace

Џесика Частеин во Prada
Џесика Частеин во Prada

Емили Ратајковски во Reem Acra
Емили Ратајковски во Reem Acra

Хејли Стејнфилд во Vera Wang
Хејли Стејнфилд во Vera Wang

Менди Мур во Naeem Khan
Менди Мур во Naeem Khan

Ана Кендрик во Vionnet
Ана Кендрик во Vionnet

Дру Баримор во Monique Lhuilier
Дру Баримор во Monique Lhuilier

Сара Џесика Паркер во Vera Wang
Сара Џесика Паркер во Vera Wang

Никол Кидман во Alexander McQueen
Никол Кидман во Alexander McQueen

Зое Салдана во Gucci
Зое Салдана во Gucci

Гал Гадот
Гал Гадот

Наоми Харис во Armani
Наоми Харис во Armani

Сиена Милер во Michael Kors
Сиена Милер во Michael Kors

Џина Родригез во Naeem Khan
Џина Родригез во Naeem Khan

Танди Њутон во Monse
Танди Њутон во Monse

Кери Андервуд во Christian Siriano
Кери Андервуд во Christian Siriano

Еван Рејчел Вуд во Altuzarra
Еван Рејчел Вуд во Altuzarra

Фелисити Џонс во Gucci
Фелисити Џонс во Gucci

Тереза Палмер
Тереза Палмер

Винона Рајдер во Viktor & Rolf
Винона Рајдер во Viktor & Rolf

Софи Тарнер во Louis Vuitton
Софи Тарнер во Louis Vuitton

Џанел Моне во Armani
Џанел Моне во Armani

Џулијана Рансик во Rani Zakhem
Џулијана Рансик во Rani Zakhem

Кери Вашингтон во Dolce & Gabbana
Кери Вашингтон во Dolce & Gabbana

Кери Расел во J. Mendel
Кери Расел во J. Mendel

Мејси Вилијамс во Michael Kors
Мејси Вилијамс во Michael Kors

Мили Боби Браун во Jenny Packham
Мили Боби Браун во Jenny Packham

Анџела Басет во Christian Siriano
Анџела Басет во Christian Siriano

Бри Ларсон во Rodarte
Бри Ларсон во Rodarte

Ненси О’Дел
Ненси О’Дел

Фелисити Хофман
Фелисити Хофман

Кристен Виг во Reem Acra
Кристен Виг во Reem Acra

Ајса Рае
Ајса Рае

Лаура Дерн во Burberry
Лаура Дерн во Burberry

Мишел Вилијамс во Louis Vuitton
Мишел Вилијамс во Louis Vuitton

Ана Кламски
Ана Кламски

Џудит Лајт во Balmain
Џудит Лајт во Balmain

Амара Каран
Амара Каран

Рут Нега во Louis Vuitton
Рут Нега во Louis Vuitton

Голди Хоун во Prabal Gurung
Голди Хоун во Prabal Gurung

Виола Дејвис во Michael Kors
Виола Дејвис во Michael Kors

Реџина Кинг
Реџина Кинг

Луиз Ро во Monique Lhuillier
Луиз Ро во Monique Lhuillier

Кони Бритон
Кони Бритон

Џулија Луис-Дрејфус во Georges Chakra
Џулија Луис-Дрејфус во Georges Chakra

Бизи Филипс во Stella McCartney
Бизи Филипс во Stella McCartney

Џорџина Чапмен
Џорџина Чапмен

Кели Престон
Кели Престон

Рајли Кио во ChanelРајли Кио во Chanel

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.