Модата на синиот тепих на доделувањето на Critics' Choice Awards
Почетна » Новости » Мода » Модата на синиот тепих на доделувањето на Critics' Choice Awards

Модата на синиот тепих на доделувањето на Critics' Choice Awards

Манифестацијата Critics’ Choice Awards синоќа се одржа по 23-ти пат. На холивудската свеченост беа наградени најдобрите во филмската индустрија за изминатата година.

За Најдобар филм критичарите го прогласија „The Shape of Water“. Наградата за Најдобра актерка заврши во рацете на Франсес Мекдорманд за улогата во „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“, додека за Најдобар актер беше избран Гери Олдман за „Darkest Hour“.

Слатката Бруклин Принц се закити со наградата Најдобра млада актерка, а „The Handmaids Tale“ беше прогласена за Најдобра серија драма.

На доделувањето на Златен глобус ѕвездите протестираа во црни креации, но овојпат тие избраа посветли аутфити.

Погледнете како изгледаа славните дами и оценете го нивниот стил:

Анџелина Џоли во Ralph & Russo
Анџелина Џоли во Ralph & Russo

Оливија Ман
Оливија Ман

Џејми Александер во Georges Chakra
Џејми Александер во Georges Chakra

Хајди Клум во Georges Hobeika
Хајди Клум во Georges Hobeika

Џесика Частејн во Vionnet
Џесика Частејн во Vionnet

Никол Кидман
Никол Кидман

Џесика Бил 
Џесика Бил

Гал Гадот
Гал Гадот

Сара Хајленд
Сара Хајленд

Алисон Бри
Алисон Бри

Алисон Џани
Алисон Џани

Мери Џеј Блајџ во Vivienne Westwood
Мери Џеј Блајџ во Vivienne Westwood

Елизабет Чемберс
Елизабет Чемберс

Марго Роби во Chanel
Марго Роби во Chanel

Серше Ронан
Серше Ронан

Меделин Брувер
Меделин Брувер

Сузан Келечи Ватсон
Сузан Келечи Ватсон

Кејт Босворт
Кејт Босворт

Самара Уивинг
Самара Уивинг

Лесли Ман
Лесли Ман

Алисон Вилијамс во Dolce & Gabbana
Алисон Вилијамс во Dolce & Gabbana

Грета Гервиг
Грета Гервиг

Емилија Кларк во Dolce & Gabbana
Емилија Кларк во Dolce & Gabbana

Рис Витерспун 
Рис Витерспун

Кајли Куоко
Кајли Куоко

Ема Робертс 
Ема Робертс

Кирнан Шипка во Delpozo
Кирнан Шипка во Delpozo

Алексис Бледел
Алексис Бледел

Елизабет Мос
Елизабет Мос

Кери Киган
Кери Киган

Даен Кругер во Vera Wang
Даен Кругер во Vera Wang

Рејчел Броснахан во Zuhair Murad
Рејчел Броснахан во Zuhair Murad

Лора Дерн
Лора Дерн

Марин Хинкл
Марин Хинкл

Констанс Ву
Констанс Ву

Лори Грајнер
Лори Грајнер

Наталија Дајер
Наталија Дајер

Октавија Спенсер во Tadashi Shoji
Октавија Спенсер во Tadashi Shoji

Самира Вајли во Rebecca Vallance
Самира Вајли во Rebecca Vallance

Скајлер Семјуелс
Скајлер Семјуелс

Јара Шахиди во Giambattista Valli
Јара Шахиди во Giambattista Valli

Бетси БрендитБетси Брендит

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 55%
  • 5%
  • 13%
  • 1%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 319 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.