Многу утки, помалку стилски погодоци: Модата на модните награди CFDA 2019
Почетна » Новости » Мода » Многу утки, помалку стилски погодоци: Модата на модните награди CFDA 2019

Многу утки, помалку стилски погодоци: Модата на модните награди CFDA 2019

Манифестацијата по повод доделувањето на наградите на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA) се нарекува и „модни Оскари“, но синоќешната церемонија ни донесе стилски утки, а помалку погодоци.

Џенифер Лопез, која ја освои престижната награда Модна икона, беше облечена во портокалова креација со волуменозно здолниште и кратка блуза од Ралф Лорен со 43.000 кристали.

Наградата за Најдобар дизајнер на женска облека му припадна на Брендон Максвел додека Рик Овенс е Најдобар дизајнер на машка облека. Ешли и Мери-Кејт Олсен беа избрани за Најдобри дизајнерки на модни додатоци.

Погледнете како изгледаа гостинките и оценете го нивниот стил:

Џенифер Лопез во Ralph Lauren
Џенифер Лопез во Ralph Lauren

Сиара во Vera Wang
Сиара во Vera Wang

Џиџи Хадид во Off-White
Џиџи Хадид во Off-White

Бела Хадид во Michael Kors
Бела Хадид во Michael Kors

Ешли Грем во Christian Siriano
Ешли Грем во Christian Siriano

Амбер Валета
Амбер Валета

Хајди Клум во J Mendel
Хајди Клум во J Mendel

Тејлор Хил
Тејлор Хил

Камила Морон во Prabal Gurung
Камила Морон во Prabal Gurung

Емили Ратајковски во Hellessy 
Емили Ратајковски во Hellessy

Даен Кругер во Jason Wu
Даен Кругер во Jason Wu

Вини Харлоу во Christian Siriano
Вини Харлоу во Christian Siriano

Дауцен Крус во Sies Marjan
Дауцен Крус во Sies Marjan

Лили Олдриџ во Brandon Maxwell
Лили Олдриџ во Brandon Maxwell

Хилари Рода во Rebecca Minkoff
Хилари Рода во Rebecca Minkoff

Карин Ројтфилд
Карин Ројтфилд

Каролина Куркова во Tommy Hilfiger
Каролина Куркова во Tommy Hilfiger

Оливија Палермо во Valentino
Оливија Палермо во Valentino

Ешли и Мери-Кејт Олсен во The Row
Ешли и Мери-Кејт Олсен во The Row

Шајлен Вудли во Jonathan Simkhai
Шајлен Вудли во Jonathan Simkhai

Марта Хант во Monique Lhuillier
Марта Хант во Monique Lhuillier

Вера Ванг во сопствен дизајн
Вера Ванг во сопствен дизајн

Тејана Тејлор во Thom Browne
Тејана Тејлор во Thom Browne

Рејчел Зое во сопствен дизајн
Рејчел Зое во сопствен дизајн

Брук Шилдс во Sachin & Babi
Брук Шилдс во Sachin & Babi

Нина Гарсија во Brandon Maxwell
Нина Гарсија во Brandon Maxwell

Елза Хоск
Елза Хоск

Синди Бруна
Синди Бруна

Барбара Палвин во Diane von Furstenberg
Барбара Палвин во Diane von Furstenberg

Девон Виндзор во Halperin
Девон Виндзор во Halperin

Лили Рејнхарт во Wes Gordon
Лили Рејнхарт во Wes Gordon

Алек Вен во Rosie Assoulin
Алек Вен во Rosie Assoulin

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9319 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?