Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила

Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила

Меланија и Доналд Трамп ги поканија принцот Чарлс и војвотката Камила на вечера во Винфилд Хаус, резиденцијата на американскиот амбасадор во Велика Британија.

На свеченоста во Лондон, Првата дама на САД носеше впечатлив црвен фустан од Живанши додека Камила беше облечена во гламурозна бела тоалета.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Семејството Трамп е на тридневна официјална посета на Обединетото кралство.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.