Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила

Меланија Трамп отмена во црвена креација на свечена вечера со принцот Чарлс и Камила

Меланија и Доналд Трамп ги поканија принцот Чарлс и војвотката Камила на вечера во Винфилд Хаус, резиденцијата на американскиот амбасадор во Велика Британија.

На свеченоста во Лондон, Првата дама на САД носеше впечатлив црвен фустан од Живанши додека Камила беше облечена во гламурозна бела тоалета.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Семејството Трамп е на тридневна официјална посета на Обединетото кралство.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9316 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?