Меланија Трамп во сив костум од Ралф Лорен за средбата со Џастин Трудо, пред да блесне во смарагдно-зелен фустан
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во сив костум од Ралф Лорен за средбата со Џастин Трудо, пред да блесне во смарагдно-зелен фустан

Меланија Трамп во сив костум од Ралф Лорен за средбата со Џастин Трудо, пред да блесне во смарагдно-зелен фустан

Доналд и Меланија Трамп се сретнаа со Џастин Трудо и неговата сопруга Софи во Белата куќа.

Трамп

За средбата со канадскиот премиер, Меланија избра сив костум од Ралф Лорен. За да ѝ даде модерен шмек на класичната комбинација, 47-годишната прва дама на САД носеше одврзана црна вратоврска.

Софи шармираше во фустан со А-линија во стилот на 60-тите години.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Меланија беше фотографирана и за време на посетата на „Lily's Place“, установа за згрижување на новороденчиња родени од мајки кои се лекуваат од зависност или се зависнички од дрога.

За таа пригода, Меланија носеше смарагдно-зелен фустан од Cefinn, брендот основан од Саманта Камерон, сопругата на поранешниот британски премиер. Модерната комбинација вклучуваше и колоритни обувки од Кристијан Лобутин.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22505 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.