Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа

Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа

Доналд и Меланија Трамп имаа официјална средба со Анджеј и Агата Дуда во Белата куќа.

72-годишниот Преседател и 49-годишната Прва дама на САД организираа свечен дочек за 47-годишниот Претседател на Полска и неговата сопруга.

Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда

За средбата, Меланија шармираше во розов костум од Келвин Клајн, кој го искомбинира со бела кошула и салонки со потпис на Маноло Бланик, додека полската Прва дама изгледаше елегантно во црно-бела креација.

Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?