Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа

Меланија Трамп во розов костум, а Првата дама на Полска во црно-бела креација во Белата куќа

Доналд и Меланија Трамп имаа официјална средба со Анджеј и Агата Дуда во Белата куќа.

72-годишниот Преседател и 49-годишната Прва дама на САД организираа свечен дочек за 47-годишниот Претседател на Полска и неговата сопруга.

Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда

За средбата, Меланија шармираше во розов костум од Келвин Клајн, кој го искомбинира со бела кошула и салонки со потпис на Маноло Бланик, додека полската Прва дама изгледаше елегантно во црно-бела креација.

Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда Трамп и Дуда

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.