Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут

Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа во Портсмут заедно со кралицата Елизабета, принцот Чарлс и дел од европските лидери за да им оддадат почит на воените херои кои преживеаја во Операцијата „Оверлорд“ во 1944 година.

По повод 75-годишнината од инвазијата во Нормандија, 72-годишниот Претседател и 49-годишната Прва дама со хеликоптер слетаа во Портсмут за церемонија на која присуствуваа 300 воени херои кои помогнаа во поразот на Хитлер за време на Втората светска војна.

Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп

Меланија одушевуваше во бежово палто од The Row,складен шешир од Филип Трејси и салонки од Диор.

Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп

Меѓу лидерите присутни на настанот се Тереза Меј, Емануел Макрон и Ангела Меркел и канадскиот премиер Џастин Трудо.

Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп

Претседателот на САД и неговата сопруга се во тридневна посета на Велика Британија.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8596 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.