Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут

Меланија Трамп вистинска дама покрај Доналд на церемонија со воени ветерани во Портсмут

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа во Портсмут заедно со кралицата Елизабета, принцот Чарлс и дел од европските лидери за да им оддадат почит на воените херои кои преживеаја во Операцијата „Оверлорд“ во 1944 година.

По повод 75-годишнината од инвазијата во Нормандија, 72-годишниот Претседател и 49-годишната Прва дама со хеликоптер слетаа во Портсмут за церемонија на која присуствуваа 300 воени херои кои помогнаа во поразот на Хитлер за време на Втората светска војна.

Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп

Меланија одушевуваше во бежово палто од The Row,складен шешир од Филип Трејси и салонки од Диор.

Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп

Меѓу лидерите присутни на настанот се Тереза Меј, Емануел Макрон и Ангела Меркел и канадскиот премиер Џастин Трудо.

Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп Доналд и Меланија Трамп

Претседателот на САД и неговата сопруга се во тридневна посета на Велика Британија.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?