Меган Маркл префинета дама на официјален настан со кралицата Елизабета откако преноќија во кралскиот воз
Почетна » Новости » Мода » Меган Маркл префинета дама на официјален настан со кралицата Елизабета откако преноќија во кралскиот воз

Меган Маркл префинета дама на официјален настан со кралицата Елизабета откако преноќија во кралскиот воз

Меган Маркл започна со извршување на своите кралски обврски. 36-годишната војвотка ја придружуваше кралицата Елизабета на официјална посета на Чешир.

Војвотката и кралицата патуваа со кралскиот воз и пристигнаа во Чешир во утринските часови.

За оваа пригода, сопругата на принцот Хари избра елегантна креација од Живанши, додека кралицата Елизабета носеше светло зелен костум од Стјуарт Парвин и соодветна шапка од Рејчел Тревор Морган.

Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета

Кралското дуо се сретна со архитекти и претставници на општината и посети локални училишта и детски библиотеки.

Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета Меган Маркл и кралицата Елизабета

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2376 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.