Меган Маркл во креација од Живанши за првпат пред јавноста по раѓањето на синот Арчи
Почетна » Новости » Мода » Меган Маркл во креација од Живанши за првпат пред јавноста по раѓањето на синот Арчи

Меган Маркл во креација од Живанши за првпат пред јавноста по раѓањето на синот Арчи

Меган Маркл го прекина породилното отсуство поради кралските должности. 37-годишната Војвотка присуствуваше на парада по повод 93-тиот роденден на кралицата Елизабета.

На „Trooping the Colour“, еден месец по раѓањето на синчето Арчи, Меган се појави во тегет аутфит од Живанши. Таа стигна во Бакингемската палата во кочија, заедно со принцот Хари, војвотката Кетрин и војвотката Камила.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Од големиот балкон, кралското семејство ја поздрави големата топла и го проследи небесното колоритно шоу на Кралските воздушни сили.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Церемонијата „Trooping the Colour“ е официјалната прослава за роденденот на Кралицата, а секоја година се одржува во сабота во текот на јуни.

Парадата за овој специјален ден вклучува над 1.400 војници, 200 коњи и 400 музичари.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Меган се појави пред медиумските камери точно пред еден месец, за да го претстави синчето Арчи кое го роди два дена претходно.

Меган Маркл

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9318 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?