Марјана Станојковска во фустан инспириран од креација на Balmain на „Макфест“
Почетна » Новости » Мода » Марјана Станојковска во фустан инспириран од креација на Balmain на „Макфест“

Марјана Станојковска во фустан инспириран од креација на Balmain на „Макфест“

Марјана Станојковска беше водителка на овогодишното издание на „Макфест“. На фестивалот на забавни мелодии, популарната водителка се појави на сцената во неколку креации.

На финалната вечер, која се одржа изминатата сабота, Марјана носеше долг фустан од бутикот Nana чиј дизајн е копија на креација на модната куќа Balmain.

Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска

Креацијата, која е дел од колекцијата пролет 2017 на францускиот бренд, беше моден избор на актерката Руби Роуз за премиерата на „xXx: Return of Xander Cage“ во Лондон.

Марјана Станојковска

Погледнете ги и останатите стилски изданија на Станојковска за фестивалските вечери.

Марјана Станојковска

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.