Магично: Зухаир Мурад ја отслика убавината на океанот во колекција во која ќе се заљубите на прв поглед
Почетна » Новости » Мода » Магично: Зухаир Мурад ја отслика убавината на океанот во колекција во која ќе се заљубите на прв поглед

Магично: Зухаир Мурад ја отслика убавината на океанот во колекција во која ќе се заљубите на прв поглед

Доволно е да фрлите еден поглед на новата колекција на Зухаир Мурад за да се роди модна љубовна афера. Магичните рачно изработени креации фасцинираат и лесно освојуваат срца.

Либанскиот дизајнер ја претстави колекцијата „Aquatic Serenade“ за сезоната пролет/лето 2019 со ревија во рамките на Париската недела на високата мода.

Убавината на океанската шир и подводниот свет го поттикнаа Мурад да создаде креации инспирирани од немирна вода, егзотични риби и извонредни корали.

„Оваа сезона проникнете во богатиот океански свет и откријте го спојот на нијанси, текстури и движења“ - порачуваат од ателјето на Мурад.

Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8587 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.