Летни модни комбинации од блогерка која го шета светот со стил
Почетна » Новости » Мода » Летни модни комбинации од блогерка која го шета светот со стил

Летни модни комбинации од блогерка која го шета светот со стил

Даниела, која себеси се опишува како „Колумбијка со мексиканско срце“, плени на Instagram со летни комбинации базирани на женственост и бохо романтика.

За својот личен стил, модерната девојка вели: „Со тоа што сум блогерка, во тек сум со трендовите, па секогаш испробувам нови нешта, но обожавам летна облека, фустани и бохо изглед.“

Иако најголем дел од времето го минува во сончевиот Мајами, Даниела редовно патува на популарни туристички локации.

Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела Даниела

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?