Кралска елеганција: Меган Маркл во бежова креација од Диор плени во Мароко
Почетна » Новости » Мода » Кралска елеганција: Меган Маркл во бежова креација од Диор плени во Мароко

Кралска елеганција: Меган Маркл во бежова креација од Диор плени во Мароко

За време на официјалната турнеја во Мароко, Меган Маркл и принцот Хари беа поканети на свеченост во Рабат.

Вечерата беше организирана од тамошниот британски амбасадор Томас Рили, а кралскиот пар имаше можност да се сретне со млади лидери, жени лидери и спортисти со хендикеп.

Војвотката од Сасекс беше облечена во марокански стил. Бежовата креација декорирана со блескави камења доаѓа од француската модна куќа Диор.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Денес, Меган доби привремена цветна тетоважа, а потоа заедно со Хари се сретнаа со млади ученици.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Работната посета на Меган и Хари завршува утре, но идните родители ќе останат во Мароко приватно уште еден ден.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?