Кралска елеганција во новата колекција венчаници на Ели Сааб
Почетна » Новости » Мода » Кралска елеганција во новата колекција венчаници на Ели Сааб

Кралска елеганција во новата колекција венчаници на Ели Сааб

Модниот магионичар Ели Сааб умее да проникне во женските фантазии за да создаде креации кои молскавично освојуваат.

Новата колекција венчаници есен/зима 2018, ќе ги привлече дамите кои обожаваат класични силуети, романтични цветни апликации и аристократски декорации.

„Кралски оркестар од безвременски фустани ја доловуваат суштината на елеганцијата и квалитетната рачна изработка“ - велат од ателјето на Сааб за колекцијата „Theatre Of Light“.

Погледнете ја колекцијата која е остварување на невестински соништа:

Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8788 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.