Кендал Џенер во волуменозна розова креација на хуманитарна гала во Франција
Почетна » Новости » Мода » Кендал Џенер во волуменозна розова креација на хуманитарна гала во Франција

Кендал Џенер во волуменозна розова креација на хуманитарна гала во Франција

Кендал Џенер со „барби“ фустан заробуваше погледи на хуманитарна гала вечер на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата) во рамките на Канскиот филмски фестивал.

23-годишниот модел носеше фустан од претстојната колекција на Џамбатиста Вали и H&M.

Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Креацијата всушност има трансформативен елемент, па може да се носи и во кратка верзија.

Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Колекцијата која резултираше од соработката на Џамбатиста Вали и H&M ќе биде лансирана наесен.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9632 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?