Каја Гербер и сестрите Џиџи и Бела Хадид како гламурозни убавици од 60-тите на ревијата на Moschino
Почетна » Новости » Мода » Каја Гербер и сестрите Џиџи и Бела Хадид како гламурозни убавици од 60-тите на ревијата на Moschino

Каја Гербер и сестрите Џиџи и Бела Хадид како гламурозни убавици од 60-тите на ревијата на Moschino

Каја Гербер и сестрите Хадид оставија силен впечаток на најновата ревија на Moschino. Славните модели дефилираа со перики и креации во стилот на 60-тите години.

Дизајнерот Џереми Скот ја пронајде својата инспирација во теорија на заговор. Имено, една од теориите алудира на тоа дека Џон Кенеди ѝ кажал на Мерилин Монро дека постојат вонземјани и дека таа била убиена поради тоа што сакала да ја сподели тајната информација со јавноста. Потоа и Кенеди бил убиен затоа што ја споделил тајната.

Сепак, лудата приказна не завршува тука. „Дали всушност Џеки беше вонземјанин? Дали таа стоеше зад сето тоа? Како е можно да беше толку елегантна и силна ако беше човек? Како е можно некој да е подложен на сета таа болка и сè уште да биде совршен? Беше ли реална? Дали таа е андроид?“ - изјавил Скот, објаснувајќи зошто некои од моделите беа со жолта/сина/зелена кожа.

Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino Moschino

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3821 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?