Како сестри: Младоликата Рис Витерспун со 18-годишната ќерка во модна кампања
Почетна » Новости » Мода » Како сестри: Младоликата Рис Витерспун со 18-годишната ќерка во модна кампања

Како сестри: Младоликата Рис Витерспун со 18-годишната ќерка во модна кампања

Рис Витерспун и Ава Филипи снимија заедничка фотосесија и повторно поттикнаа коментари за нивната физичка сличност и за тоа дека изгледаат како сестри.

41-годишната актерка и нејзината 18-годишна ќерка позираа во фустани од пролетната колекција на Draper James, брендот основан од самата Рис.

Рис Витерспун и Ава Филипи Рис Витерспун и Ава Филипи Рис Витерспун и Ава Филипи

„Обожавам да сум околу мајка ми, а оваа фотосесија беше можност да се забавувам и да ја поддржам нејзината работа како женски претприемач“ - изјавила Ава.

Рис Витерспун и Ава Филипи Рис Витерспун и Ава Филипи Рис Витерспун и Ава Филипи

Ава е првото дете на Рис од бракот со актерот Рајан Филипи.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8514 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.