Како од фантазија: Долче и Габана восхитија во ревија на божици на Сицилија
Почетна » Новости » Мода » Како од фантазија: Долче и Габана восхитија во ревија на божици на Сицилија

Како од фантазија: Долче и Габана восхитија во ревија на божици на Сицилија

Доменико Долче и Стефано Габана недискутабилно им приредија незаборавно доживување на посетителите на нивната спектакуларна ревија на Сицилија.

Историската градба Tempio della Concordia во Долината на храмовите во Агриџенто се покажа како соодветна локација за презентирање на креациите инспирирани од римски и грчки божици.

„Алта мода е најдоброто од најдоброто“ – изјавил Доменико за „Вог“.

Видео од најдобрите моменти од ревијата:

Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2389 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?