Како до идеални локни кои траат подолго?
Почетна » Новости » Мода » Како до идеални локни кои траат подолго?

Како до идеални локни кои траат подолго?

Скоро и да нема девојка и жена која не сака или пак не се обидела да направи локни и бранови во својата коса. Локните никогаш не излегуваат од мода, бидејќи тие се прават на долга, но и на пократка коса до раменици. Делуваат женствено и одговараат на повеќе облици на женско лице, па најверојатно поради тоа кадриците се едни од најпознатите фризури. Најчесто за оваа намена користиме фигаро, пегла или четка и фен, но сега постои лесен начин да ја добиеме посакуваната фризура без да направиме штета на косата.

Philips Auto Curler

Тајната се крие во револуционерниот обликувач за локни на Philips – Philips Auto Curler.

Тоа е уред кој сега секоја од нас може да го има во својот дом и со негова помош за само неколку минути ќе добиеме секси локни какви што имаат холивудските актерки и музичките ѕвезди, исто како да се направени од страна на врвен професионален фризер.

Со помош на ProCare Auto Curler, ќе имаме совршени кадрици без мака и нервози. Она што е значајно за овој уред на Philips е тоа дека тој не ја гори нашата коса и ги чува здрави нејзините врвови.

Philips Lumea

Auto Curler-от има 3 нивоа на температура, 170, 190 и 210 Целзиусови степени, кои ќе ви овозможат да направите опуштени локни за кежуал варијанти, или пак целосно обликувани, цврсти локни. Откако ќе ја одбереме саканата температура и правецот на виткање, со помош на специјалниот чешел кој што ќе го извадиме од уредот ќе го исчешламе праменот кој што ќе го виткаме. Потоа лесно праменот ќе го ставиме во револуционерниот уред на Philips и по само неколку секунди ќе добиеме брановиден прамен. Нашата коса ќе добие совршени локни за само неколку минути. По само првото негово користење ние веќе ќе заборавиме на фигарата и пеглите за коса, со кои не само што губиме драгоцено време и нашите локни траат кратко, ја оштетуваме косата и тоа по само неколку нивни користења.

Philips Auto Curler

Кадриците уште долго ќе останат во мода, па токму поради тоа треба што почесто да ги носиме.

Повеќе информации за автоматскиот обликувач за локни дознајте овде>>>

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8788 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.