Како божица: Војвотката Кетрин восхитува во ангелско бело на црвениот тепих на BAFTA 2019
Почетна » Новости » Мода » Како божица: Војвотката Кетрин восхитува во ангелско бело на црвениот тепих на BAFTA 2019

Како божица: Војвотката Кетрин восхитува во ангелско бело на црвениот тепих на BAFTA 2019

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019.

На црвениот тепих во Лондон, 37-годишната припадничка на британското кралско семејство восхитуваше со беспрекорен стајлинг.

Шармантната дама блескаше во бел фустан на едно рамо од Александар МекКвин, додека заедно со својот сакан пристигнуваше на церемонијата во „Ројал Алберт Хол“.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA

Својот стилски избор, Кејт го надополни со бисерни обетки, кои ѝ припаѓаа на покојната принцеза Дијана, и блескави обувки од Џими Чу.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA Војвотката Кетрин и принцот Вилијам на BAFTA

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9453 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.