Каква мајка, таква ќерка: Елегантни фустани од либанскиот дизајнер Садик Маџид
Почетна » Новости » Мода » Каква мајка, таква ќерка: Елегантни фустани од либанскиот дизајнер Садик Маџид

Каква мајка, таква ќерка: Елегантни фустани од либанскиот дизајнер Садик Маџид

Либан несомнено „раѓа“ врвни дизајнери со изострено чувство за елеганција. Садик Маџид е еден од нив.

Талентираниот креатор создава впечатливи фустани кои го мамат женското око, но интересното кај него е што често создава мини копии од креациите за мали принцези. Садик вешто ги меша различните материјали со детали како мечиња, мониста или панделки за да создаде креации кои ќе изгледаат привлечно и за мајките и за девојчињата.

Годинава, Маџид создаде колекција за мајки и ќерки за Денот на мајката.

Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид Садик Маџид

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2367 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.