Зендаја со креација која свети и стаклени чевлички се претвори во Пепелашка на балот МЕТ
Почетна » Новости » Мода » Зендаја со креација која свети и стаклени чевлички се претвори во Пепелашка на балот МЕТ

Зендаја со креација која свети и стаклени чевлички се претвори во Пепелашка на балот МЕТ

Зендаја ги одушеви присутните на балот МЕТ појавувајќи се во креација од Томи Хилфигер која свети.

Додека позираше на розовиот тепих, со помош на „магија“, фустанот на 22-годишната актерка постепено се осветли и ги забрза прстите на фоторепортерите кои се обидуваа да го овековечат бајковитиот момент.

За комплетен изглед на Пепелашка, Зендаја носеше минијатурна чантичка во форма на кочија и стаклени чевлички, од кои едната ја „изгуби“ пред да зачекори по скалите.

Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја Зендаја

Зендаја веднаш доби свои илустрации на Instagram.

Зендаја Зендаја Зендаја

Видеа

Темата на годинешниот бал е „Camp: Notes on Fashion“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?