Војвотки во бордо: Кетрин и Меган во идеални есенски стајлинзи во вински нијанси
Почетна » Новости » Мода » Војвотки во бордо: Кетрин и Меган во идеални есенски стајлинзи во вински нијанси

Војвотки во бордо: Кетрин и Меган во идеални есенски стајлинзи во вински нијанси

Кетрин и Меган стилски експериментираат со популарните вински нијанси. Двете војвотки денес шармираа на различни локации во Лондон во бордо стајлинзи.

Кетрин и Меган

Бремената Меган Маркл носеше фустан и палто од брендот Club Monaco, како и кратки чизмички од Givenchy за посетата на народна кујна која ѝ помага на заедницата Гренфел Тауер.

37-годишната сопруга на принцот Хари активно учествуваше при подготовката на оброци за околу 200 лица.

Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган

Досега кујната работеше само два дена неделно, но откако Меган помогна за собирањето на околу 200 илјади фунти преку продажбата на готвач, кујната работи непрекинато. Имено, поранешната актерка го напиша предговорот на готвачот „Together: Our Community Cookbook“, кој содржи рецепти од жени од заедницата која беше засегната од ужасниот пожар во Гренфел Тауер во Лондон, во кој животот го загубија 72 лица. Книгата со рецепти беше хит, а приходите ја потпомагаат кујната.

Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган

Војвотката Кетрин беше во посета на University College London за подобро да го разбере емоционалното и социјалното развивање на децата. Нејзината цел е да ја истакне важноста на создавањето на цврста социјална и емоционална основа за децата за тие да бидат испратени на најдобриот пат кон среќен и здрав живот како возрасни личности.

Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган Кетрин и Меган

36-годишната сопруга на принцот Вилијам избра бордо здолниште и сако од Paule Ka. Истата комбинација таа ја носеше и двапати претходно.

Кетрин и Меган Кетрин и Меган

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2386 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?