Војвотката Меган во темнозелена деловна комбинација од Живанши за посета на Ирска со принцот Хари
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Меган во темнозелена деловна комбинација од Живанши за посета на Ирска со принцот Хари

Војвотката Меган во темнозелена деловна комбинација од Живанши за посета на Ирска со принцот Хари

Само неколку часа откако присуствуваа на прославата по повод 100-годишнината од формирањето на Кралските воздушни сили, Меган Маркл и Хари заминаа на дводневна официјална посета на Ирска.

Кралскиот пар со приватен авион пристигна во Даблин. 36-годишната поранешна актерка со широка насмевка излезе во авионот, облечена во темнозелени креации од модната куќа Живанши.

Меган и Хари Меган и Хари

Ирскиот премиер Лео Варадкар ги пречека војводата и војвотката од Сасекс и им посака топло добредојде.

Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.