Војвотката Кетрин шик дама во комплет од твид на конференција во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин шик дама во комплет од твид на конференција во Лондон

Војвотката Кетрин шик дама во комплет од твид на конференција во Лондон

Војвотката Кетрин со широка насмевка пристигна на конференцијата „Менталното здравје во образованието“ во Лондон.

36-годишната сопруга на принцот Вилијам носеше темен костум со здолниште од твид и црни модни додатоци.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Настанот, кој е организиран од Кралската фондација, ќе собере на едно место претставници на образовниот сектор и експерти за менталното здравје, за да ги истакнат бенефициите од нивната соработка и да дискутираат што може да се стори за надминување на проблемите со менталното здравје во училиштата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9427 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.