Војвотката Кетрин софистицирана во сино-зелен стајлинг покрај принцот Хари на церемонија во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин софистицирана во сино-зелен стајлинг покрај принцот Хари на церемонија во Лондон

Војвотката Кетрин софистицирана во сино-зелен стајлинг покрај принцот Хари на церемонија во Лондон

Војвотката Кетрин и принцот Хари присуствуваа на церемонија во Вестминстерска катедрала на Денот Анзак, празник посветен на сите воени лица во Австралија и Нов Зеланд кои служеле и ги загубиле своите животи во воени конфликти и мировни операции.

За оваа пригода, 37-годишната претставничка на британското кралско семејство избра син палто-фустан од Кетрин Вокер, кој го надополни со шапка во иста нијанса и зелени обувки и чантичка.

Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари Војвотката Кетрин и принцот Хари

Принцот Хари во секој момент го очекува раѓањето на неговото прво дете со Меган Маркл.

Војвотката Кетрин и принцот Хари

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?