Војвотката Кетрин отмена во розово на забавата на кралицата Елизабета во градината на Бакингемската палата
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин отмена во розово на забавата на кралицата Елизабета во градината на Бакингемската палата

Војвотката Кетрин отмена во розово на забавата на кралицата Елизабета во градината на Бакингемската палата

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам денеска присуствуваа на кралската забава во градината на Бакингемската палата.

37-годишната Војвотка носеше префинето розово палто од Александар МекКвин, шапка од Џулиет Ботерил, обувки од Џанвито Роси и обетки од принцезата Дијана.

Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава

Кралицата Елизабета се поздравуваше со стотиците гости кои уживаа на традиционалниот настан. Вообичаено, на забавата во градината се служат околу 27.000 шолји чај, 20.000 парчиња торта и исто толку сендвичи.

Кралска забава Кралска забава Кралска забава Кралска забава

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?