Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала

Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала

Војвотката Кетрин беше специјална гостинка на хуманитарна гала по повод Неделата за подигнување на свеста за зависностите.

На свеченоста во Лондон, 37-годишната сопруга на принцот Вилијам се појави во бел фустан од брендот Казасола и блескави обувки од Џими Чу.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Галата беше организирана од „Action on Addiction“, организација посветена на лица кои се борат со зависност од дрога или алкохол.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?