Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала

Војвотката Кетрин модерна во бел фустан и блескави салонки на хуманитарна гала

Војвотката Кетрин беше специјална гостинка на хуманитарна гала по повод Неделата за подигнување на свеста за зависностите.

На свеченоста во Лондон, 37-годишната сопруга на принцот Вилијам се појави во бел фустан од брендот Казасола и блескави обувки од Џими Чу.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Галата беше организирана од „Action on Addiction“, организација посветена на лица кои се борат со зависност од дрога или алкохол.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.