Војвотката Кетрин и војвотката Меган отмени дами со кралското семејство во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин и војвотката Меган отмени дами со кралското семејство во Лондон

Војвотката Кетрин и војвотката Меган отмени дами со кралското семејство во Лондон

Еден ден по крштевката на принцот Луи, кралското семејство се вклучи во прославата по повод 100-годишнината од создавањето на Кралските воздушни сили на Велика Британија.

Големата прослава, која се очекува да кулминира со воздушно шоу, започна со церемонија во Вестминстерската опатија.

Младите претставници на кралското семејство привлекоа најголемо внимание. Војвотката Кетрин чекореше покрај принцот Вилијам во син аутфит кој вклучуваше креација од Александар МекКвин, додека Меган Маркл за свечената пригода избра црн фустан од Диор и шапка од Стивен Џонс.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Кралицата Елизабета II беше придружувана и од принцот Чарлс, војвотката Камила, грофицата Софи и принцезата Ана.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2389 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?